تارنمای رسمی کارگاه آنلاین صد داستان | نوشتن ۱۰۰ داستان در ۱۵۰ روز | مدرسه نویسندگی
ورود ثبت نام

ثبت نام مکه
نویسنده: mahboubehchangiz6

🌏
شهریور ماه سال ۱۳۸۳ روزنامه را خرید باید تاریخی را که میتوانست در این سفر شرکت کند انتخاب کند طبق زمانی که برایش مشخص کرده بودند.با ذوق و شوق دوره ی۱۸ روزه را انتخاب کرد که ۷ روز از ماه رمضان و ۱۱ روز از ماه شعبان در انجا باشد .
خاطراتش را مرور کرد که چه شد که ثبت نام کرد هر وقت مادرش میگفت محبوبه جان مکه برو میگفت باشد چَشم هر وقت پیر شدم میروم و با خنده موضوع را زیر سبیلی رد میکرد .
یادش امد روزی برای ثبت نام موبایل به بانک ملی رفته بود که حواله ان ۴۵۰ هزار تومن بود دید شخصی با هزینه ۴۰۰ تومن دارد چیز دیگری ثبت نام میکند وقتی نوبتش رسید به کارمند بانک گفت اقا ببخشید این اقا چرا هزینه کمتری پرداخت کرد گفت ایشون برای مکه ثبت نام کردند گفت جدی بله گفت پس لطفن اسم من را برای مکه بنویسید و اینگونه بود که به خانه امد و گفت مادر من مکه ثبت نام کردم مادرش باورش نشد گفت واقعن حواله را نشان داد و گفت مادرجان بله واقعن .
بله بهترین موقع که میتوانست ۲ بار محرم شود و ایام ماه رمضان را ببیند از ۱۲ ابان تا ۱ آذر بود باورش نمیشد در عرض چند ماه ثبت نام کند و سفر کند .
امروز که عید است یاد ابهت کعبه افتاد واقعن انرژی عجیب این مکان قابل وصف نیست باید تجربه کرد حتی نگاه کردن صِرفش، لذتبخش است .
مسجد النبی که مانند کارت پستال میباشد.
تمیزی عجیب مسجدالحرام و مسجدالنبی .
صدای زیبای قاریان قران در مسجد النبی که به شدت آرامشبخش است .
سقفهای متحرک مسجد النبی ،نماز خواندن منسجم عربها شانه به شانه هم ،راستگو بودن انها ،غرور و تکبر زوارینی که تعدد سفرهایشان را مانند پتک بر سر زوارین تازه وارد میزدند.
سرویس های بهداشتی های تمیز عربها ،تبلیغ مبلغان دینی برای دریافت خمس و زکات و مجاب کردن مسافران ایرانی برای پرداخت ان،دستورالعملهای مختلف از طرف مراجع مختلف دینی برای خواندن یک نماز در یک مسجد به مسافران در حالیکه همه برای یک‌هدف رفتند وبرای یک خدای واحد ،روزه گرفتن زیبای عربها و نماز تراویح که در چهار رکعت هر رکعت یک حزب قران در ان خوانده میشد که حدود یک ساعت طول میکشید که بسیار برای او تازه گی داشت.چانه زدن مسافرین با مغازه دار ها حتی موقع نماز و برهم زدن معامله توسط فروشندگان جهت حضور در نماز جماعت،دزدیده شدن و گم شدن خانمهای ایرانی،
در این سفر برایش ثابت شد که همه جا خوب و بد وجود دارد .نه عربها به ان بدی و نه ایرانیها فرشته صفتند .
نه ایران بهشت برین است و نه کشورهای دیگر مخروبه .
باید در نظام اعتقادیش تجدید نظر میکرد و این نقطه شروع تغییر باورهای او شد .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه شما